84 lata temu wbito Polsce nóż w plecy - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Doprawdy, ujmuje w dniu takim jak ten fakt, że tragiczne wydarzenia sprzed ponad ośmiu dekad jednoczą pokolenia. Przykład? Jest to moja nauczycielka z podstawówki i moja sześcioletnia wnuczka - mówił dziś, podczas obchodów Dnia Sybiraka i 84. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę starosta Leszek Bajon. Wraz z nim powiat słubicki reprezentowali: wicestarosta Robert Włodek, przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza i jego zastępca Ryszard Chustecki.

W zorganizowanej przez gminę Słubice, Szkołę Podstawową nr 3 oraz słubickie Koło Związku Sybiraków uroczystości wzięli udział samorządowcy, uczniowie, przedstawiciele służb mundurowych, kombatantów oraz instytucji i stowarzyszeń - prócz Sybiraków nie zabrakło m.in. członków słubickiego oddziału Związku Dzieci Wojny czy tutejszego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wszyscy złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną, Niepodległą Polskę.

Szczególne uznanie należy się przedszkolakom, które dzielnie wytrwały podczas całej uroczystości i zaśpiewały wszystkie cztery zwrotki hymnu!

Dziękujemy za zaproszenie.

Więcej zdjęć z dzisiejszej uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij