Westerplatte i Świecko - oddaliśmy hołd bohaterom i ofiarom II wojny światowej - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Apel pamięci, wielowyznaniowa modlitwa o pokój i złożenie kwiatów – tak było dzisiaj w Świecku, podczas zorganizowanych przez gminę Słubice obchodów 84. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej.

Jako że starota Leszek Bajon uczestniczył w porannych uroczystościach na Westerplatte, w Świecku był reprezentowany przez przewodniczącego Rady Powiatu Wiesława Kołoszę. Byli również jego zastępcy: Ryszard Chustecki (odczytał list od starosty) i Bogdan Hajkowicz. Nie zabrakło sztandaru powiatu słubickiego.

Hołd ofiarom najkrwawszej z wojen oddali także przedstawiciele władz Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Licznie przybyli przedstawiciele służb mundurowych, instytucji, szkół oraz stowarzyszeń i organizacji, m.in. słubickiego koła Związku Sybiraków, Związku Emerytów i Rencistów oraz Dzieci Wojny.

Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ofiary hitlerowskiego obozu pracy „Oderblick”.

 

374691270 631783958943125 6419188706229756907 n

Udostępnij