Starosta uczestnikiem obchodów rocznicy podpisania porozumień sierpniowych - Powiat Słubicki

- Jestem dumny, że mogę być w miejscu, w którym 43 lata temu działa się historia. To tutaj narodziła się Solidarność, to tu również swój początek miały wydarzenia, które w konsekwencji doprowadziły do obalenia komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej - mówi starosta Leszek Bajon, reprezentujący w Gdańsku powiat słubicki podczas obchodów rocznicy podpisania porozumień sierpniowych.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się od otwarcia historycznej Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej. Kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców złożyli m.in.: były prezydent Lech Wałęsa, a także inni opozycjoniści z czasów PRL-u.