Działo się podczas sobotnich dożynek w Cybince! - Powiat Słubicki

Zaraz po mszy w intencji rolników na miejski stadion przeszedł dożynkowy korowód. Potem oficjalna inauguracja święta plonów, ceremoniał i już można było zaczynać zabawę. Była przednia! Występy, atrakcje dla dzieci oraz wieczorne koncerty przyciągnęły tłumy. Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszy wieniec - dwie pierwsze nagrody trafiły do Koła Gospodyń Wiejskich i sołectwa z Grzmiącej oraz sołectwa z Białkowa. Gratulujemy!

Starosta Leszek Bajon był reprezentowany przez przewodniczącego Rady Powiatu Wiesława Kołoszę. – Dożynki to święto polskiej wsi, święto radości, jednoczące całą rolniczą wspólnotę. W artystycznie wykonanych wieńcach kryje się głębokie przywiązanie do naszych tradycji, symbolizują one bowiem owoce ziemi i urodzaj – pisał starosta w swoim liście do burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka.

Dziękujemy za zaproszenie!

Więcej zdjęć z dożynek w Cybince znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.