Ze Świecka do Uradu pojedziemy bezpiecznie na dwóch kółkach - Powiat Słubicki

- Nie zwalniamy tempa! Mamy prawie 142 tysiące złotych z budżetu województwa na przygotowanie dokumentacji technicznej na wykonanie ścieżki rowerowej ze Świecka do Uradu, wzdłuż drogi powiatowej – informuje starosta Leszek Bajon.

Owo dofinansowanie to wynik świetnej współpracy na linii powiat słubicki – województwo lubuskie. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim starosta podpisał odpowiednią umowę. Towarzyszyła mu skarbnik powiatu Grażyna Neumann. - Ścieżki rowerowe to nie tylko turystyka i wypoczynek, ale również kwestia bezpieczeństwa dojazdu do szkoły i pracy, w codziennych sprawach – podkreślał członek zarządu województwa Marcin Jabłoński. Dokumentacja, której całkowity koszt to ponad 149 tysięcy złotych, będzie gotowa jeszcze w tym roku. Potem zaś pozostanie trzymać kciuki za jak najszybsze rozpoczęcie prac!

_________________

Przy okazji zachęcamy do pobrania aplikacji Odra Velo, dzięki której możemy poznawać uroki Lubuskiego poprzez turystykę rowerową z wykorzystaniem tego, co udało się zrobić w ramach polsko-niemieckiego projektu. Aplikację można pobrać z tej strony: