Za nami ostatnia przed wakacjami sesja Rady Powiatu - Powiat Słubicki

Jak wiadomo, wczorajsza sesja Rady Powiatu upłynęła pod znakiem udzielenia zarządowi powiatu wotum zaufania oraz absolutorium. Radni pochylili się również nad innymi ważnymi punktami – wysłuchali raportu o stanie powiatu za ubiegły rok oraz przyjęli sporządzaną w ostatnich miesiącach Strategię Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Słubickiego na lata 2023-2030.

Trzeba tu podkreślić, że to niezwykle potrzebny dokument – określa bowiem misję powiatu oraz cele rozwoju, wraz ze sposobami ich osiągania. Krótko mówiąc, strategia wyznacza kierunki działania zarządowi i Radzie Powiatu – zarówno tym obecnym, jak i przyszłym. W dodatku jej uchwalenie jest też konieczne po to, aby samorząd powiatowy mógł ubiegać się o środki z Unii Europejskiej na realizację swoich przedsięwzięć.

Raport o stanie powiatu za ubiegły rok oraz strategia rozwoju powiatu są dostępne tutaj: