Powiat słubicki z ćwierćmilionowym dofinansowaniem - Powiat Słubicki

6 milionów do podziału między 62 lubuskie samorządy! Wśród nich jest powiat słubicki, który otrzymał ćwierć miliona złotych!

Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę długo wyczekiwanego chodnika, który będzie biegł wzdłuż drogi powiatowej nr 1257F - od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 137 (łączącą Ośno Lubuskie i Sulęcin), aż do granicy powiatu słubickiego, w Smogórach.

To dofinansowanie, stanowiące niemal połowę niezbędnych kosztów inwestycji, udało się pozyskać w ramach naboru do Lubuskiego Funduszu Samorządowego.

A dziś odpowiednią umowę w Urzędzie Marszałkowskim podpisali: starosta Leszek Bajon oraz marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, wraz z członkiem zarządu województwa Marcinem Jabłońskim. Nie zabrakło powiatowego radnego Józefa Apanowicza.