Słubicka cerkiew została poświęcona - Powiat Słubicki

- W niepoświęconej świątyni można odprawiać Boską Liturgię, jednak nie powinno się udzielać święceń kapłańskich – podkreślał w sobotę arcybiskup wrocławski i szczeciński oraz prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego Jerzy. Teraz to się zmieni - biskup przybył bowiem, by poświęcić słubicką cerkiew, wraz z jej ołtarzem.

W uroczystości, prócz licznie zgromadzonych wiernych, wzięli udział także zaproszeni przez ks. proboszcza Michała Kowala goście, m.in.: starosta Leszek Bajon, powiatowy komendant policji kom. Arkadiusz Zieliński oraz gen. Jarosław Mika.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a więcej zdjęć z uroczystości znajduje się na naszym profilu na Facebooku.

__________

Przypomnijmy: słubicka cerkiew pw. Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy znajduje się przy ul. Bolesława Krzywoustego, zaś jej budowa rozpoczęła się w 2011 roku. Cztery lata później we wciąż budowanym obiekcie zaczęto odprawiać nabożeństwa parafialne. W sobotni poranek świątynia doczekała się poświęcenia.