Przedszkolaki przyniosły do starostwa wiosnę - Powiat Słubicki

-Wszystkiego najlepszego z okazji pierwszego dnia wiosny! - z takim okrzykiem wpadły dziś do gabinetu starosty Marcina Jabłońskiego dzieci ze słubickiego przedszkola "Krasnal Hałabała".
I rzeczywiście: mimo, że za

oknami śnieg, to w starostwie od razu zrobiło się wiosennie - przedszkolaki wręczyły staroście, a także prezesowi szpitala Małgorzacie Krasowskiej - Marczyk, członkowi zarządu powiatu Amelii Szołtun oraz innym pracownikom starostwa własnoręcznie wykonane tulipany. Wszyscy chętnie sięgnęli za portfele, bowiem wizyta maluchów miała także szczytny cel - zbieranie pieniędzy dla Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo w Słubicach.
- Chcemy, by chorzy ludzie również poczuli, że nadeszła wiosna - oznajmiły dzielne przedszkolaki, które gabinet starosty opuściły dźwigając sporą torbę i kosz ze słodyczami. – Tylko nie zjedzcie wszystkiego naraz, zachowajcie trochę na święta – śmiał się Marcin Jabłoński.