Miła wizyta w naszym Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym dla obywateli Ukrainy - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jak żyje im się w Polsce? Czy tęsknią za ogarniętą wojną ojczyzną? Jakie mają plany na przyszłość i jak radzą sobie z nauką, zwłaszcza języka polskiego? To tylko niektóre pytania, na które chętnie odpowiadali licealiści z Ukrainy, uczący się w pierwszych i drugich klasach słubickiego ogólniaka. Uczniowie odwiedzili dziś działający w starostwie Punkt Informacyjno-Konsultacyjny dla obywateli Ukrainy. Towarzyszyła im nauczycielka Magdalena Zielińska.

Młodzi Ukraińcy dowiedzieli się, na jaką pomoc, świadczoną w punkcie, mogą liczyć zarówno oni, jak i ich opiekunowie. Obejrzeli też salę, w której odbywają się sesje Rady Powiatu, pytając sekretarza powiatu Wiolettę Grzędę m.in. o zadania starosty czy radnych.

Dziękujemy za miłą wizytę i pamiętajcie – Punkt Konsultacyjny jest miejscem utworzonym dla was.

Więcej o Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym dla Ukraińców, o dniach i godzinach, w których jest otwarty oraz o zakresie pomocy, jaką można w nim uzyskać, pisaliśmy tutaj:

https://powiatslubicki.pl/aktualnosci/2415-w-starostwie-ruszyl-punkt-informacyjno-konsultacyjny-dla-obywateli-ukrainy

Udostępnij