Podczas tych targów młodzi mogli zdecydować, co dalej - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

- Widać, jak bardzo młodzież potrzebowała tego, by znowu móc spotykać się ze sobą i uczestniczyć w wydarzeniach takich jak to - mówił dziś starosta Leszek Bajon podczas otwarcia pierwszych po pandemii Targów Edukacji i Pracy w Collegium Polonicum. Starosta przypomniał, że podczas wczorajszej sesji radni dali zielone światło do starania się o utworzenie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego klasy wojskowej.

A wracając do targów - przygotowano je dla młodzieży szkół podstawowych i średnich oraz studentów i osób poszukujących pracy.

– Jest tu kilka szkół i kierunków, które mnie interesują. Może coś wybiorę? – zastanawiała się Katarzyna z ósmej klasy, która na targi przyjechała z Ośna Lubuskiego.

Zarówno ona, jak i inni uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z szeroką ofertą nauki i pracy po obu stronach Odry. Można było spotkać się z przedstawicielami szkół, uczelni wyższych, pracodawców oraz doradcami zawodowymi.

Rozmawiano o trendach panujących na naszym i zagranicznym rynku pracy. Nie obyło się bez warsztatów, podczas których młodzi mieli możliwość zaplanowania swojej ścieżki edukacyjnej.

Swoją ofertę przedstawiło blisko kilkudziesięciu wystawców z paru województw. Z ich ofertami zapoznało się kilkuset zwiedzających. Podczas tych targów promują się także szkoły, których organem prowadzącym jest powiat słubicki. Mam nadzieję, że ich oferta wzbudzi zainteresowanie zwiedzających, także z sąsiednich powiatów - dodał wicestarosta Robert Włodek.

Więcej zdjęć z targów znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij