Spotkanie z majorem oraz o sytuacji epidemiologicznej i kwestiach bezpieczeństwa - za nami trzy ważne posiedzenia - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Piątek upłynął w starostwie pod znakiem ważnych spotkań - począwszy od wizyty przedstawiciela Wojskowego Centrum Rekrutacji, na zwołanych przez starostę posiedzeniach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku kończąc.

ako pierwsze odbyło się spotkanie z mjr. Waldemarem Baranem z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wlkp. Wicestarosta Robert Włodek oraz przedstawiciele gmin naszego powiatu wysłuchali relacji na temat akcji informacyjnej w sołectwach i szkołach, dotyczącej warunków pełnienia ochotniczej oraz zawodowej służby wojskowej.

Następnie przyszedł czas na posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omówiono aktualną sytuację epidemiologiczną pod kątem zachorowań na COVID-19 i grypę. Poruszono także kwestię zakażeń wścieklizną, ptasią grypą i ASF u zwierząt.

Natomiast podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku rozpatrywane były procedury bezpieczeństwa wdrożone w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasza Chata”. Wysłuchano także informacji słubickiego Sanepidu na temat bieżącej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w powiecie. W dalszej części szef komisji starosta Leszek Bajon powrócił do tematu niedoświetlenia przejść dla pieszych w Słubicach.

332897863 510504507718476 8675990320713872486 n

Udostępnij