Strażacy z OSP w Smogórach mają powód do dumy i świętowania! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Mimo, że Dzień Strażaka obchodzimy za niecałe dwa miesiące, to druhowie ochotnicy ze Smogór swoje święto mieli już w sobotę; ich jednostka, 75 lat po utworzeniu, została wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego! Co to oznacza?

- To dla nas wielki prestiż. Teraz będzie nam łatwiej starać się między innymi o nowy sprzęt. Ten niewątpliwy awans wiąże się oczywiście z nowymi obowiązkami, większą liczbą akcji... Jednym słowem: duma i odpowiedzialność - mówił nam Józef Apanowicz, prezes OSP w Smogórach i powiatowy radny.

Na dzisiejszej uroczystości nie mogło zabraknąć starosty Leszka Bajona, który, przypomnijmy, pełni też funkcję prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Byli również parlamentarzyści, radni, burmistrz Ośna Lubuskiego, powiatowy komendant Państwowej Straży Pożarnej oraz zastępca komendanta wojewódzkiego.

A że w sobotę obchodziliśmy Dzień Sołtysa, starosta nie zapomniał o cenionej przez mieszkańców sołtysce Smogór Beacie Wieczorek, wręczając jej bukiet kwiatów.

Smogórskim strażakom raz jeszcze gratulujemy, a pani sołtys (oraz wszystkim innym sołtysom w powiecie) życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Udostępnij