Jerzy Grabowski kolejnym tegorocznym laureatem Nagrody Starosty Słubickiego „Człowiek w Służbie Powiatu” - Powiat Słubicki

Chyba nikt nie wątpi, że pan Jerzy zasłużył na to wyróżnienie jak mało kto – mieszkańcy znają go jako wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego, działacza sportowego i oczywiście prezesa (obecnie członka zarządu) UKS Jedynka Słubice, mającego na koncie wiele sukcesów na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Medal „Człowiek w służbie powiatu” wręczył Jerzemu Grabowskiemu starosta Leszek Bajon, podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu.

Pan Jerzy w młodości był piłkarzem drużyny Komes Słubice. Po studiach na Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim (gdzie działał także w strukturach antykomunistycznej opozycji), w 1990 roku, został zatrudniony jako trener juniorów piłkarzy Polonia Słubice. Z sukcesami. To pod jego okiem swoje pierwsze kroki na boisku stawiał Łukasz Fabiański, dzięki niemu młodzieżowi piłkarze Polonii Słubice znaleźli się w czołówce regionu, obejmującego między innymi obszar dzisiejszego województwa wielkopolskiego.

Jako, że ukończył także germanistykę na Uniwersytecie Szczecińskim, pracował również jako nauczyciel języka niemieckiego.

Wkrótce powrócił jako nauczyciel wychowania fizycznego. Wtedy też, za jego sprawą, rozpoczął się dynamiczny rozwój piłki ręcznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach, co zaowocowało utworzeniem ponad dekadę temu znanego wszystkim Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka”.

Przypomnijmy, że w tym roku medale starosty „Człowiek w służbie powiatu” trafiły także do marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Marii Jaworskiej, wieloletniej dyrektorki słubickiego liceum.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!