Krok po kroku wychodzimy na prostą! - Powiat Słubicki

Z końcem października powiat słubicki spłacił zdecydowaną większość zobowiązań wobec Skarbu Państwa, wynikających z wieloletnich postanowień sądowych.

Starosta Leszek Bajon przelał na konto Urzędu Skarbowego ponad 20 milionów złotych – pieniądze te w zdecydowanej większości były zasądzone na mocy wcześniejszych wyroków. To dlatego, podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, radni podjęli uchwałę o zmianie uchwały budżetowej powiatu na ten rok.

Dziś powiat słubicki oczekuje na prawomocny wyrok sądu apelacyjnego w ostatniej sprawie dotyczącej wzajemnych rozliczeń – po jego uprawomocnieniu samorząd dokona finalnego rozliczenia ze Skarbem Państwa!