W Karpaczu ruszyło XXXI Forum Ekonomiczne. Starosta Leszek Bajon jego uczestnikiem - Powiat Słubicki

To największa konferencja polityczno-gospodarcza w Europie Środkowej i Wschodniej. Jakie tematy zostaną poruszone w tym roku? - Bardzo istotne, z punktu widzenia samorządów i mieszkańców – mówi starosta Leszek Bajon, który na Forum reprezentuje powiat słubicki.

– Trzeba pamiętać, że od rozwoju państw europejskich zależy także rozwój naszego powiatu. Będzie zatem mowa o utrzymaniu systemów informatycznych urzędów pod kątem cyberbezpieczeństwa, wdrażaniu zmian w funkcjonowaniu Podstawowej Opieki Zdrowotnej czy o programie „Smart city”, czyli podniesieniu poziomu życia mieszkańców poprzez rozwiązania technologiczne – wylicza starosta.