Jak wyglądała tegoroczna kwalifikacja wojskowa w powiecie słubickim? - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

218 kategorii zdrowia „A", żadnej kategorii „B”, 18 kategorii „D" i 7 kategorii „E" - tak w skrócie przedstawiają się wyniki tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie słubickim.

Rozpoczęła się ona 9 czerwca, a zakończyła dzisiaj, kiedy to w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej, mieszczącej się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, odbyło się spotkanie podsumowujące.

Kogo obejmowała tegoroczna kwalifikacja wojskowa? - Wezwano osoby urodzone w 2003 roku oraz w latach 1998-2002, które nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej - mówi nam Jacek Kostrzewski, główny specjalista ds. obronnych i obrony cywilnej w starostwie.

Przed Powiatową Komisją Lekarską w Słubicach, której przewodziła Jadwiga Caban-Korbas, stawiły się 244 osoby (z 325 przewidzianych do stawienia), w tym 5 pań. W trakcie prac komisji przedstawiciele straży granicznej, policji oraz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej zachęcali do wstąpienia w szeregi ich formacji.

Dziękujemy za sprawne przeprowadzenie kwalifikacji i do zobaczenia za rok!

Udostępnij