Wstęga przecięta! Supernowoczesny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Cybince już otwarty - Powiat Słubicki

W uroczystości uczestniczyli m.in.: starosta Leszek Bajon, członek zarządu województwa Marcin Jabłoński oraz władze Cybinki. Kilka słów o nowym punkcie: jego budowa podzielona była na wiele etapów. Udało się zaprojektować i wybudować kompletny obiekt, spełniający standardy związane z obowiązującymi przepisami. To nie wszystko: zakupiono także niezbędny sprzęt do obsługi punktu, m.in.: samochód ciężarowy, koparko-ładowarkę, ciągnik, dwanaście kontenerów i prasę stacjonarną. Nie zabrakło wiaty i ścieżki edukacyjnej.

Wartość inwestycji to niemal 6 milionów złotych, z czego niecała połowa to środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Reszta, tj. ponad 3 miliony, to wkład własny gminy Cybinka. - Zadanie zostało wykonane wzorowo i należą się wielkie podziękowania. Chciałbym mieć w każdej gminie takiego włodarza i takie osoby, które są wizjonerami – mówił starosta.

Gratulujemy!