Technikum Leśne w Starościnie zwycięzcą VIII Mistrzostw Polski Szkół Leśnych Ministra Klimatu i Środowiska w Piłce Ręcznej Chłopców - Powiat Słubicki

Technikum w Starościnie było gospodarzem zmagań, które odbyły się 24-25 marca. Do turnieju zgłosiło się sześć szkół leśnych. - Sporo pojedynków miało zacięty i wyrównany charakter, co tylko potęgowało napięcie i doping wśród kibiców – relacjonuje Damian Utracki, nauczyciel.

A oto wyniki: zwyciężyło Technikum Leśne w Starościnie, pod wodzą trenerki Joanny Tabaki-Wypych. Drugie miejsce zajął Zespól Szkół Leśnych w Goraju, a trzecie - Technikum Leśne w Warcinie. Poza podium znalazły się: Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku oraz Technikum Leśne w Białowieży. Najwszechstronniejszym zawodnikiem został Miłosz Radziukiewicz z TL w Starościnie, tron króla strzelców zajął Olgierd Iwasyszyn z tej samej szkoły, a najlepszym bramkarzem okazał się Kajetan Mazur z ZSL w Goraju.

Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, medalami i pucharami, zaś turniej zorganizowano pod patronatem dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz burmistrza Rzepina. Wszystkim zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy!