Już w niedzielę rusza III edycja Akademii Małego Leśnika - Powiat Słubicki

Czym jest Akademia? - To cykl sześciu różnorodnych imprez i wycieczek, podczas których uczestnicy poznają m.in. pracę leśnika, przyrodę, geografię i historię najbliższej okolicy. To doskonała okazja do świetnej przygody i zabawy dla każdego, a zwłaszcza dla rodziców z dziećmi. W planie m.in. wiosenny spacer z leśnikiem i zającem, dwudniowy biwak nad jeziorem Sułek, gry terenowe i zabawy itp. A to wszystko pod czujnym, fachowym okiem specjalistów leśników, animatorów i lokalnych przewodników – zachęca Damian Utracki, pomysłodawca i koordynator Akademii.

Za udział w imprezie uczestnicy będą zbierać pieczątki, tzw. boberki, wstawiane do specjalnych indeksów, które pod koniec trwania projektu zostaną wymienione na upominki. Akademia Małego Leśnika to wspólne przedsięwzięcie Nadleśnictwa Rzepin, Koła Regionalistów w Rzepinie, Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie oraz Technikum Leśnego w Starościnie.

A oto terminy imprez:

• 10 kwietnia (niedziela) – Inauguracja: spacer z leśnikiem w poszukiwaniu wiosny i zająca (szczegóły poniżej);
  • 24 kwietnia (niedziela) – Dzień Ziemi – sprzątanie świata. Piesza wycieczka i wspólne sprzątanie śmieci;
  • 22 maja (niedziela) – Leśny rower – wycieczka po okolicy;
  • 25 czerwca (sobota) – Powitanie lata, czyli „Nocny Rzepin… historycznie i przyrodniczo”. Pieszy wieczorno-nocny spacer z atrakcjami po Rzepinie;
  • 1-2 lipca (piątek / sobota) – Dwudniowy biwak nad jeziorem Sułek.
  • 18 września (niedziela) – Zakończenie III edycji Akademii Małego Leśnika, teren Technikum Leśnego w Starościnie: gra terenowa, zawody dla rodziców, zwiedzanie szkoły itp.

Więcej informacji o danej wycieczce pojawi się przed imprezą lub bezpośrednio u koordynatora - tel. 608 750 175; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

wycieczka 1. AmL 10.04