Znamy już członków Młodzieżowej Rady Powiatu pierwszej kadencji - Powiat Słubicki

Przypomnijmy: o utworzeniu Młodzieżowej Rady Powiatu Słubickiego zdecydowali radni pod koniec ubiegłego roku. Rada będzie reprezentacją uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu całego powiatu, a jej kadencja potrwa dwa lata. Młodzież zyska możliwość zaangażowania się w lokalne kwestie różnych szczebli, będzie mogła także decydować o ważnych dla niej sprawach. W jaki sposób? Radni będą procedować na sesjach, łącznie z podejmowaniem uchwał. Zostanie wybrany przewodniczący, wiceprzewodniczący oraz sekretarz.

15 marca, w sześciu okręgach wyborczych, które zorganizowano we wszystkich szkołach średnich z terenu powiatu, przeprowadzono wybory (łącznie oddano 1237 głosów). W ich wyniku wyłoniono czternaścioro radnych I kadencji Młodzieżowej Rady Powiatu. A oto oni:

• Agata Blachowska (CKZiU Słubice)
  • Oliwier Dymek (ULO Słubice)
  • Dmytrii Kosolapov (LO Rzepin)
  • Wanesa Kwiatkowska (CKZiU Słubice)
  • Eliza Paprocka (CKZiU Słubice)
  • Szymon Pągielski (LO Rzepin)
  • Michaił Polakov (LO Słubice)
  • Klaudia Praska (LO Słubice)
  • Kacper Sebastian Siwy (LO Słubice)
  • Bartosz Surdyk (ULO Słubice)
  • Weronika Julia Szczepańska (TL Starościn)
  • Julia Żenowska (TL Starościn)
  • Bartosz Żukowski (TL Starościn)
  • Lena Żywicka (LO Rzepin)

Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady odbędzie się już wkrótce, w sali konferencyjnej starostwa. Wtedy też zostanie wyłonione prezydium.

Naszym młodym radnym serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy powodzenia!