Medale Pro Patria dla zasłużonych mieszkańców - Powiat Słubicki

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu rozpoczęła się iście uroczystym, wręcz patriotycznym akcentem. Na wniosek starosty Leszka Bajona Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przyznał ks. ppor. Marcinowi Majewskiemu, organizatorowi wielu uroczystości o charakterze religijno-patriotycznym oraz Michałowi Sobocińskiemu, wieloletniemu społecznikowi, medale Pro Patria.

- To wyjątkowe odznaczenie jest wręczane osobom szczególnie zasłużonym w kultywowanie pamięci o walce o niepodległość ojczyzny – podkreślał starosta Leszek Bajon, wręczając medal ks. ppor. M. Majewskiemu (M. Sobociński odbierze je w późniejszym terminie). Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy również ks. kan. Robertowi Węglewskiemu, proboszczowi parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach, za piękne słowa, które wprowadziły radnych w atmosferę nadchodzących świąt.