Wiecha już wisi! Budowa nowego SOR-u weszła w kolejny etap - Powiat Słubicki

- Zdrowie i życie ludzkie nie ma barw politycznych – mówił dziś starosta Leszek Bajon przy słubickim szpitalu. Towarzyszył mu prezes słubickiego szpitala Adam Koniuk, który zaprosił posłankę Parlamentu Europejskiego Elżbietę Rafalską. Powód był szczególny: po kilkunastu miesiącach budowy nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego prace „podciągnięto” pod dach, dzięki czemu można było wieszać wiechę. A całość będzie gotowa już w przyszłym roku.

– Mamy szczęście do pań o imieniu „Elżbieta”. Bo to, co tu widzimy zawdzięczamy głównie marszałkowi województwa Elżbiecie Annie Polak i europosłance oraz byłej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej – dodał starosta tuż przed zawieszeniem wiechy.

Przypomnijmy: projekt zakłada budowę nowego SOR-u, z pełną infrastrukturą ratunkową. Po oddaniu do użytku oddział stanie się najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie. Będzie też stanowił idealną bazę ratunkową dla sąsiadów z Niemiec, którzy na potrzeby swoich pacjentów będą mogli wykorzystywać zarówno zasoby szpitalne, jak i lądowisko dla śmigłowców medycznych. Jego budowa także idzie zgodnie z planem, a będzie ono spełniać wszystkie rygorystyczne wymogi. Wartość inwestycji to prawie 16 milionów złotych, z czego dofinansowanie ze środków unijnych oraz Ministerstwa Zdrowia to 8,5 miliona złotych.

Trzymamy kciuki za powodzenie prac, a pani poseł dziękujemy za wizytę!