Mamy kolejne setki tysięcy dla naszego szpitala! - Powiat Słubicki

- Wspólne działania z naszymi sąsiadami są widoczne szczególnie tutaj, na pograniczu polsko – niemieckim – mówił wczoraj starosta Leszek Bajon podczas obchodów 30. rocznicy podpisania z Niemcami traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. - A ostatnie trzy dekady aż nadto pokazały, że było warto – podkreślał starosta.

W obchodach wzięła również udział marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, która spotkała się w Słubicach z premierem Brandenburgii Dietmarem Woidke, starostą Leszkiem Bajonem, burmistrzem Słubic Mariuszem Olejniczakiem oraz nadburmistrzem Frankfurtu Rene Wilke. Nie zabrakło przedstawicieli innych samorządów z obu stron Odry.

Pani marszałek wraz z członkiem zarządu województwa Marcinem Jabłońskim odwiedziła także starostwo. I to nie z pustymi rękami! Ze starostą Leszkiem Bajonem podpisała umowę na dofinansowanie ze środków województwa naszego szpitala. To 500 tys. zł, które zostanie przeznaczone na zakup medycznego sprzętu.

- Każda nasza prośba do zarządu województwa jest przyjmowana ze zrozumieniem. Konsekwentnie budujemy szpital XXI wieku. Udowadniamy, że można inwestować, wykorzystując środki zewnętrzne – zaznaczał starosta.