Słubicki szpital z supernowoczesnym rentgenem! - Powiat Słubicki

Z inicjatywy starosty Leszka Bajona do słubickiego szpitala trafił specjalistyczny sprzęt, o wartości 790 tysięcy złotych. - To nowoczesny i cyfrowy aparat rentgenowski z kolumną podłogową, który zapewni niezawodne cyfrowe obrazy radiograficzne wysokiej jakości - mówił starosta podczas dzisiejszego przekazania urządzenia, posiadającego wydajną stacją roboczą i oprogramowanie.

Z nowego sprzętu zadowolone są również obsługujące go panie. I nic dziwnego. - Ten aparat jest nie tylko nowoczesny, ale i bezpieczny, zarówno dla pacjentów, jak i pracowników - podkreślał członek zarządu województwa Marcin Jabłoński. To właśnie zarząd województwa w listopadzie 2020 roku podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania do projektu Lubuskie kontra wirus. Dzięki tym środkom, kolejne placówki w województwie, w tym słubicki szpital, mogły zostać doposażone w najbardziej potrzebny sprzęt do ratowania zdrowia i życia mieszkańców. Dziękujemy!