Dostaliśmy wielotysięczne dofinansowanie Domu Dziennej Opieki dla Seniorów! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Udało się! Mamy to! Powiat słubicki otrzymał wysokie dofinansowanie z budżetu państwa na utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu Pobytu Seniora! To jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w

ramach rządowego projektu Senior+ powiat słubicki dostanie aż 300 tys. zł na prace budowlane i wyposażenie pomieszczeń Dziennego Domu Pobytu Seniora, który z inicjatywy zarządu powiatu powstanie wkrótce w Słubicach, na parterze budynku przy ul. Mickiewicza (tzw. przychodnia).

Seniorzy się cieszą

- Cieszę się bardzo, że udało się wam zdobyć te pieniądze, i to w takim ekspresowym tempie! - nie kryje radości Jan Skałecki, znany regionalista z Kowalowa, kandydat do powstającej właśnie Powiatowej Rady Seniora. - Dla mnie, jako niepełnosprawnej osoby w podeszłym wieku, utworzenie tej placówki jest niezmiernie ważne. I oczywiście dla wszystkich seniorów naszego powiatu - dodaje pan Jan
- Nasi seniorzy nie powinni przebywali tylko w swoich domach, tym bardziej, że mają oni wiele pomysłów i planów. Wkrótce będą mogli rozmawiać o ich realizacji w swoim własnym, stworzonym specjalnie dla nich miejscu - mówi starosta Marcin Jabłoński.
- Tworząc tę placówkę mieliśmy na uwadze kilka ważnych celów. Nasi seniorzy będą mieli wreszcie swoje miejsce, gdzie, otoczeni fachową opieką, będą mogli się spotykać i miło spędzać czas. Będą mogli tu także rozmawiać o swoich inicjatywach, które przyniosą korzyści wszystkim mieszkańcom naszego powiatu. W naszych seniorach drzemie bowiem ogromny potencjał - zauważa starosta.

Liczymy na więcej

Wiele wskazuje na to, że owe 300 tys zł nie zamyka źródła dofinansowania nowej placówki. 
- Powiat słubicki złożył także wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie remontu łazienek w Dziennym Domu Pobytu Seniora - tłumaczy Anna Gołębiowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach. Wnioskowana kwota to ponad 36,5 tysiąca złotych, czyli połowa niezbędnych na ten cel środków. 
Niewykluczone, że to nie koniec starań o dofinansowanie powstającej placówki ze środków zewnętrznych.

Udostępnij