Uwaga! Starosta oraz Sanepid apelują do mieszkańców - Powiat Słubicki

Szanowni mieszkańcy powiatu słubickiego!

Liczby nie kłamią. W ostatnich dniach odnotowujemy systematyczny wzrost przypadków COVID-19. Dane te dotyczą nie tylko całego kraju, ale również naszego województwa i powiatu.

W związku z powyższym, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o: przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych w zakresie zachowywania dystansu społecznego, a także noszenie maseczek w przestrzeni publicznej oraz częste mycie rąk. Zdecydowanie zalecamy unikania zgromadzeń i skupisk ludzkich oraz powstrzymanie się od uczestnictwa w imprezach towarzyskich.

Jeśli skontaktuje się Wami pracownik Sanepidu – potraktujcie sprawę poważnie. Nie wprowadzajcie go w błąd, podawajcie prawdziwe informacje dotyczące Waszych danych osobowych, stanu zdrowia czy osób, z którymi się kontaktowaliście.

Wspólne stosowanie się do obostrzeń i współpraca ze służbami sanitarnymi jest nie tylko wyrazem rozsądku, ale i troski o życie nasze i naszych bliskich.

Wszyscy jesteśmy już zmęczeni tą trudną sytuacją. Jednak przestrzeganie sanitarnych zasad, a także szczepienia, których z dnia na dzień wykonuje się coraz więcej, pozwala przypuszczać, że za kilka miesięcy sytuacja wróci do normy. To jednak zależy w głównej mierze od nas samych.

Starosta Słubicki Leszek Bajon

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach Krzysztof Dobrowolski