W powiecie słubickim uczczono pamięć żołnierzy wyklętych - Powiat Słubicki

- Jesteśmy tutaj, by oddać hołd żołnierzom drugiej konspiracji. Za ich świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i krew przelaną w obronie ojczyzny - podkreślał starosta Leszek Bajon, który wziął wczoraj udział w obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych, zorganizowanych w słubickim kościele pw. Ducha Świętego. Towarzyszyli mu: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryszard Chustecki oraz członek zarządu powiatu Maciej Błoński. Nie zabrakło także: burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka i miejskiego radnego Jarosława Sadowskiego.

Pod tablicą poświęconą Żołnierzowi Polskiemu, prócz kwiatów, złożono także ziemię z żołnierskich mogił z warszawskiej tzw. Kwatery na Łączce, czyli miejsca pochówku pomordowanych przez służby bezpieczeństwa.

Pamięć żołnierzy wyklętych uczczono także m.in. na placu Ratuszowym w Rzepinie oraz w kościele pw. św. Jakuba w Ośnie Lubuskim, gdzie przygotowano okolicznościowy montaż słowno-muzyczny.

Więcej zdjęć z wczorajszych uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.