Nowa "Nasza Chata" już gotowa! Lada dzień zamieszkają w niej dzieciaki - Powiat Słubicki

Jestem pod wrażeniem - nie krył radości starosta Leszek Bajon. - Remont byłego internatu zakończył się na czas, dzięki czemu wkrótce można zacząć przeprowadzkę "Naszej Chaty" do Słubic - dodał starosta, który wraz z dyrektorką placówki Dorotą Łazarczyk podziwiał w zeszłym tygodniu efekty prac.

Przypomnijmy: w zeszłym roku zarząd powiatu podjął uchwałę w sprawie działań zmierzających do przeniesienia Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej „Nasza Chata" z Cybinki do Słubic. Samorząd województwa lubuskiego przyznał 250 tysięcy złotych na dostosowanie budynku byłego internatu słubickiego "Rolniczaka" na potrzeby "Naszej Chaty".

To jednak nie wszystko! Kolejne dofinansowanie powiat słubicki otrzymał od Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, który ze środków PFRON-u przeznaczył około 40 tysięcy złotych na prace budowlane i remontowe, związane z dostosowaniem placówki do niezbędnych wymogów.

Starania o przeniesienie „Naszej Chaty” zarekomendował także wojewoda. – Zmiana lokalizacji placówki umożliwi szerszy dostęp do infrastruktury edukacyjnej, kulturalnej, sportowo – rekreacyjnej oraz instytucji ochrony zdrowia. Nowa lokalizacja poprawi również dostępność dla rodzin dzieci umieszczonych w placówce – czytamy w opinii wojewody.

Odliczamy zatem czas do uroczystego otwarcia nowej - starej "Naszej Chaty"!