Przyszłoroczny budżet powiatu słubickiego uchwalony! - Powiat Słubicki

Mimo programu naprawczego, znalazły się w nim środki na dokończenie sali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych.

Niemal 59 mln złotych dochodów i ponad 51,3 mln złotych wydatków - podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu radni zdecydowaną większością głosów uchwalili budżet powiatu słubickiego na 2021 rok.

Mimo, że powiat słubicki w 2021 roku nadal będzie realizować program naprawczy, to w przyszłorocznym, pozytywnie zaopiniowanym przez Regionalną Izbę Obrachunkową budżecie, udało się umieścić ponad 2,7 mln złotych na inwestycje, z czego największa część – ponad 2,4 mln - zostanie przeznaczona na kontynuację budowy sali gimnastycznej przy słubickim „Ogólniaku”.

- Mam nadzieję, że w nowym roku szkolnym zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy, będą mogli korzystać z nowego obiektu - nie krył radości starosta Leszek Bajon.

Różnica między dochodami i wydatkami stanowi planowaną nadwyżkę budżetu, która zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej pobranych kredytów w wysokości około 7,5 mln złotych.

Warto podkreślić, że w przyszłym roku powiat słubicki nie zamierza zaciągać żadnych finansowych zobowiązań.