Po raz szesnasty Betlejemskie Światło Pokoju zaświeciło w Słubicach. Pod hasłem „Światło służby” trafiło do starostwa - Powiat Słubicki

W ramach akcji słubiccy harcerze, jak co roku, przekazują symboliczne lampiony mieszkańcom Słubic i Frankfurtu oraz włodarzom obu miast. Światełko pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem, w której płonie wieczny ogień.

Wczoraj światełko trafiło również do władz powiatu. – Mam nadzieję, że blask tego ognia będzie tworzył ciepłą, rodzinną atmosferę, podczas tych jednych z najwspanialszych świąt w roku - mówił były komendant słubickiego hufca Tadeusz Strażewicz, który wspólnie z dzielnym pomocnikiem przekazał światełko staroście Leszkowi Bajonowi i przewodniczącemu Rady Powiatu Wiesławowi Kołoszy.

Przypomnijmy: tę szczególną akcję zapoczątkowano w 1986 roku w Austrii. Pięć lat później Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski, a począwszy od 2005 roku pokojowy płomyk grzeje także w Słubicach.
Naszym harcerzom dziękujemy za pamięć!