Wszystkiego najlepszego, Polsko! - Powiat Słubicki

-To dla mnie zaszczyt widzieć, że w taki dzień jak dziś sztandar powiatu słubickiego stoi tuż przy sztandarze Koła Sybiraków. Ludzi, którzy jak mało kto rozumieją, jak trudna była droga Polski do wolności - nie krył wczoraj dumy starosta Leszek Bajon.

- Niestety, ze względów zdrowotnych nie mogłem uczestniczyć w słubickich uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości. Jednak całym sercem łączę się z tymi, którzy celebrują dziś tak ważne święto i dla których losy naszej ojczyzny nie są obojętne - dodaje starosta. Podczas obchodów w kościele pw. Ducha Świętego reprezentował go wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryszard Chustecki.

Prócz niego nie zabrakło samorządowców gminy Słubice z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem na czele, a także mieszkańców oraz przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji. Był apel pamięci i złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą polskim żołnierzom.