Kolejne dofinansowanie - tym razem dla dróg! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Tak jak ostatnio zapowiadaliśmy, to nie koniec serii dobrych wiadomości. Tym razem przyszedł czas na transport - wkrótce ruszy bowiem kolejny etap przebudowy i remontu ważnych dróg powiatowych. Łączna wartość projektów to

blisko 2 miliony 600 tysięcy złotych.

W gminie Cybinka...

Pierwsza to 1,5 - kilometrowy odcinek od drogi krajowej nr 29, prowadzący przez Kłopot i Krzesin do granicy powiatu (Ten etap obejmuje odcinek od km 7+980 do km 9+400). To jednak nie wszystko.
- Jezdnia będzie poszerzona z czterech do sześciu metrów, odbudowane będą przydrożne rowy, a przy drodze pojawią się perony autobusowe – wylicza Jan Stachowiak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Jest to kolejny etap prac i kontynuacja wcześniejszego zadania wykonanego w 2015 r. na odcinku 3,83 km.
Całkowita wartość remontu to 1.403.927 zł. Połowę tej kwoty udało się pozyskać ze środków unijnych, z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. 
Drugą połową, czyli ponad 700 tys. zł, podzielą się: powiat słubicki oraz gmina Cybinka. Każdy z samorządów przeznaczy na inwestycję ze swoich środków ponad 350 tys. zł, a porozumienie w tej sprawie podpisano z burmistrzem Cybinki Markiem Kołodziejczykiem 31 stycznia w gabinecie starosty (ostatnie zdjęcie w naszej galerii).

...i w gminie Ośno Lubuskie

Przebudowana też zostanie droga powiatowa ze Smogór do Boczowa, od skrzyżowania drogą wojewódzką nr 137 do drogi krajowej nr 92, na odcinku 1,37 km (w km od 2+430 do km 3+800). Tu także jezdnia doczeka się poszerzenia. Ponadto odbudowane zostaną rowy przydrożne, będą perony autobusowe, zaś w samych Smogórach powstanie 80-metrowy chodnik. Całkowity koszt prac to 1.187.466 zł, z czego 593.733 zł to pieniądze z Unii Europejskiej. Połowę z nich - 296.866 zł otrzymał na inwestycję powiat słubicki, tyle samo zaś gmina Ośno Lubuskie. 

Zielone światło dla obu inwestycji

Umowy na dofinansowanie podpisali dziś z wojewodą Władysławem Dajczakiem starosta Marcin Jabłoński, jego zastępca Leopold Owsiak, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Anny Górskiej (w ramach wspomnianego programu, środki na inwestycje drogowe otrzyma 15 powiatów i 13 gmin w całym województwie).
- Życzę sprawnej realizacji inwestycji – mówił staroście wojewoda po podpisaniu umowy.

Udostępnij