Krajowe ćwiczenie RENEGADE/SAREX-20 - Powiat Słubicki

Powiat Słubicki informuje, że w dniach 6-9 października 2020 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE/SAREX-20. Elementami przedsięwzięcia będą zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W ramach ćwiczenia na trasie przelotu podejrzanego statku powietrznego przeprowadzony zostanie trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu. Syreny mogą zostać uruchomione 6 października 2020 r. w godz. 8.00-10.00.

W przypadku uruchomienia syren alarmowych nadane zostaną następujące sygnały akustyczne: