Słubicki szpital wreszcie na miarę XXI wieku - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szybki dostęp do dokumentacji medycznej, możliwość konsultacji telemedycznej wyników oraz stały dostęp do danych na temat leczenia i sprawny przepływ informacji na linii pacjent – lekarz - to wszystko i wiele więcej już

niedługo będzie możliwe dzięki wprowadzanemu w naszym szpitalu systemowi e-zdrowie.

Wreszcie nowoczesna lecznica

- Wielomiesięczne starania i niełatwa praca przyniosły efekt. To jeden z najwyżej ocenionych projektów RPO w całym województwie - podkreśla starosta Marcin Jabłoński. 
Jaki korzyści przyniesie więc nowy projekt dla naszych mieszkańców? 
Zacznijmy od jego głównego celu, jakim jest utworzenie platformy dla pacjentów zarówno z powiatu słubickiego, jak i tych pochodzących z innych terenów, która będzie realizowała e-usługi. 
- Dzięki temu nasi pacjenci będą mieli możliwość m. in. korzystania z elektronicznej rejestracji wizyt do specjalistów, e-recept lub skierowań na badania. Sprawy administracyjne będzie można załatwić przez internet, a ponadto pojawi się możliwość uzyskania stałego dostępu do danych na temat swojego leczenia, wliczając w to także zdalny dostęp do wyników badań – wylicza prezes szpitala Małgorzata Krasowska - Marczyk. 
Elektroniczna dokumentacja medyczna ułatwi natomiast monitorowanie postępów w leczeniu .
Otrzymane dofinansowanie umożliwi również m. in. przebudowę serwerowni wraz z położeniem nowej struktury teleinformatycznej szpitala.

Starosta: - Polepszy się komfort pacjentów

- Informatyzacja służby zdrowia i wprowadzanie w coraz większym zakresie elektronicznych usług medycznych to działania, które w znaczący sposób polepszą komfort życia pacjentów w powiecie słubickim. Dodatkowo w ramach elektronicznego obiegu dokumentów zostanie wdrożony system, który zredukuje także koszty utrzymania placówki oraz, co najważniejsze, ucyfrowi szpital – nie kryje radości starosta Marcin Jabłoński. 
Przeniesienie dokumentacji medycznej ze sfery tradycyjnej do elektronicznej pozwoli zarządowi na sprawne zarządzanie szpitalem i podejmowanie decyzji na podstawie zawsze aktualnych i dokładnych informacji. 
Umowę w sprawie projektu podpisała dziś, w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, prezes szpitala Małgorzata Krasowska – Marczyk. Towarzyszył jej starosta Marcin Jabłoński.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego- Lubuskie 2020., którego wartość to ponad 3 mln zł, z czego około 2,5 mln zł stanowić będzie wsparcie z Unii Europejskiej.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Udostępnij