81 lat temu wbito Polsce nóż w plecy - Powiat Słubicki

- Dziś, kiedy wszyscy razem możemy uczcić ten tragiczny dla naszej historii dzień, powinniśmy spojrzeć także na wschód, gdzie nasz sąsiad walczy o wolność i demokrację - mówił dziś, podczas obchodów Dnia Sybiraka i 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę starosta Leszek Bajon, stawiając niepodległościową flagę Białorusi obok polskich.

W zorganizowanej przez Słubickie Koło Sybiraków uroczystości wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, kombatantów oraz stowarzyszeń. Wszyscy złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną, Niepodległą Polskę

Powiat słubicki, prócz starosty, reprezentowali także: wicestarosta Robert Włodek, przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza, jego zastępca Ryszard Chustecki oraz radna Monika Karasińska.