Koniec koszmaru kierowców! Nożyczki poszły w ruch - droga z Nowych Biskupic do Rzepina oficjalnie otwarta! - Powiat Słubicki

Dziura na dziurze, koleiny, nerwy kierowców - chyba każdy przyzna, że stan drogi z Nowych Biskupic do Rzepina od lat pozostawiał wiele do życzenia.
Na szczęście w zeszłym roku ruszył remont nawierzchni, który nie należał do najtańszych. Ale od czego unijne projekty, z których powiat słubicki potrafi korzystać, jak mało który!

Tym razem pieniądze popłynęły szerokim strumieniem dzięki wspólnemu, polsko – niemieckiemu projektowi, którego stroną wiodącą był powiat słubicki, a partnerem niemiecki powiat Odra – Szprewa.

W ramach projektu, po stronie polskiej wyremontowano niespełna 9 - kilometrowy odcinek wyżej wymienionej drogi, powstała też ścieżka rowerowa z z Gajca do Rzepina. Z Unii Europejskiej udało się pozyskać spore dofinansowanie - aż 1,3 mln euro. W inwestycję włączyły się też gminy Rzepin i Słubice, dokładając do niej po milionie złotych.

I w końcu przyszedł czas na uroczyste przecięcie wstęgi. W piątek za nożyczki chwycili: starosta Leszek Bajon, wicestarosta partnerskiego powiatu Odra - Szprewa Michael Buhrke oraz burmistrzowie Słubic i Rzepina: Mariusz Olejniczak i Sławomir Dudzis.
- Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas sprawą priorytetową, dotyczy to także naszych dróg. Dlatego bardzo się cieszę, że wreszcie się udało. Teraz można tędy jeździć jak po stole - nie krył radości członek zarządu powiatu z Rzepina Damian Utracki. Prócz niego nie zabrakło także m.in. członka zarządu województwa Marcina Jabłońskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Wiesława Kołoszy, wicestarosty Roberta Włodka, powiatowych radnych: Moniki Karasińskiej i Jana Krzysztofa Hańbickiego oraz delegacji słubickich radnych, których reprezentowali: Alicja Pietrzyk i Daniel Szurka. Byli też: preses słubickiego szpitala Łukasz Kaczmarek oraz Łukasz Malinowicz, szef firmy "Maldrobud", która modelowo wyremontowała sfatygowaną drogę i wybudowała ścieżkę rowerową.

- Kiedyś mówiło się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. A ja dziś mówię: wszystkie drogi prowadzą do Europy. I to właśnie dzięki projektom takim jak ten - podsumował uroczystość starosta Leszek