Udało się! Mamy kolejne pieniądze dla osób niepełnosprawnych! - Powiat Słubicki

Zapewne pamiętacie, że dwa lata temu, dzięki przystąpieniu powiatu słubickiego do "Programu wyrównywania różnic między regionami III”, udało się pozyskać dofinansowanie z PFRON-u na zakup mikrobusów dla Środowiskowych Domu Samopomocy w Bieganowie i Górzycy oraz dla Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie.

- Dziś możemy się pochwalić, że nie powiedzieliśmy wtedy ostatniego słowa! W tym roku ponownie przystąpiliśmy do tego programu, dzięki czemu gmina Cybinka dostanie busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. To jednak nie wszystko – w ramach projektu Warsztat Terapii Zajęciowej w Żabicach doczeka się modernizacji, a Środowiskowy Dom Samopomocy w Górzycy – nowoczesnej windy dla osób niepełnosprawnych - nie kryje radości starosta Leszek Bajon.

Starosta dziś i wczoraj podpisał z szefami gmin Cybinka i Górzyca odpowiednie umowy w tej sprawie. Towarzyszyli mu: wicestarosta Robert Włodek oraz skarbnik powiatu Grażyna Neumann.

A teraz trochę liczb: dofinansowanie zakupu busa to 85.016,57 zł, prac remontowych w WTZ 45.913,20 zł, zaś windy w górzyckim ŚDS 16.353,06 zł.
Zatem działamy!

zdjcie podpisanie umowy 09 09 2020