To była wakacyjna podróż w czasie - Powiat Słubicki

Uczestnicy projektu „Aktywna integracja w powiecie słubickim” nie zwalniają tempa i znowu mogli się przekonać, że Lubuskie kryje wiele ciekawych miejsc. Za nimi kolejny wyjazd edukacyjny i kolejne atrakcje.

Tym razem celem wyprawy było Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochli. - Nasi podopieczni wraz z przewodnikiem zwiedzili okazały skansen, mogli też wejść do dawnych chat i zobaczyć z bliska dawne narzędzia i przybory - opowiada Anna Gołębiowska, szefowa Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Słubicach.
Na koniec każdy mógł spróbować swoich sił w malowaniu na szkle, a nawet zasiąść za kołem garncarskim. Brawo!

Wyjazd zorganizowano w ramach projektu pn. „Aktywna integracja w powiecie słubickim”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.