Ta wiedza może przydać się im w dorosłym życiu - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Co to jest rękoczyn Heilmlicha? Gdzie ma siedzibę Wojskowa Komenda Uzupełnień dla powiatu słubickiego? Co oznaczają znaki na gaśnicy? A także: jakie kraje Ameryki Północnej należą do NATO i kiedy do paktu północnoatlantyckiego

przystąpiła Polska?


Między innymi z takimi pytaniami musieli poradzić sobie wczoraj uczestnicy VIII edycji powiatowego konkursu z zakresu wiedzy o obronie cywilnej i powszechnej samoobronie, który odbył się w Starostwie Powiatowym w Słubicach.
Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu słubickiego. Zmagania z okazji obchodzonego kilka dni temu Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej przeprowadzono pod patronatem starosty Marcina Jabłońskiego - szefa Obrony Cywilnej powiatu, w ramach upowszechniania problematyki z zakresu powszechnej samoobrony ludności i obrony cywilnej, a tym samym pogłębiania wiedzy i umiejętności w tym zakresie. 
- Jest to wiedza, która w praktycznym wymiarze może przydać się w życiu każdemu z was – mówił uczestnikom tuż przed rozpoczęciem zmagań starosta.
W konkursie w formie testu udział wzięły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu słubickiego. Każdą z nich reprezentowały dwa zespoły (z wyjątkiem ośniańskiego „Ekonomika” – tutaj był jeden zespół), w składzie po dwóch uczniów. A oto wyniki:

Klasyfikacja zespołowa:

I miejsce – drużyna nr 1 z Technikum Leśnego w Starościnie 
w składzie: Mikołaj Męczywór, Kasper Łapeta
II miejsce – drużyna nr 1 z Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach w składzie: Aleksandra Grzeszczak, Weronika Karp
III miejsce – drużyna nr 2 z Technikum Leśnego w Starościnie 
w składzie: Amadeusz Bednarczyk, Dominika Szafraniec

Klasyfikacja indywidualna: 

I miejsce – Kasper Łapeta – Technikum Leśne w Starościnie
II miejsce – Amadeusz Bednarczyk - Technikum Leśne w Starościnie
III miejsce – Aleksandra Grzeszczak – Zespół Szkół Licealnych w Słubicach 
IV miejsce – Weronika Karp - Zespół Szkół Licealnych w Słubicach
V miejsce – Mikołaj Męczywór - Technikum Leśne w Starościnie
VI miejsce – Patryk Piechowiak - Zespół Szkół Licealnych w Słubicach.

Dla najlepszych drużyn były dyplomy i puchary, a dla zawodników, którzy zajęli sześć pierwszych miejsc, dyplomy i atrakcyjne nagrody. 
W imieniu starosty, wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

Udostępnij