Tak doskonalą swój warsztat przyszli mistrzowie patelni - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W ramach realizowanego przez nas projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Słubickim 2016-2022” uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach korzystają z wielu form

doskonalenia zawodowego. 


Oto przykład: uczniowie szkoły zawodowej (kucharz) wzięli już udział w kilku stażach (włączając to praktyki wakacyjne), warsztatach kulinarnych, nie zabrakło też staży zawodowych dla nauczycieli. 
- Udział w tym projekcie to dla uczniów i nauczycieli szkoły zawodowej (kucharz), szansa na doskonalenie umiejętności zawodowych w zakładach pracy w warunkach rzeczywistych. Dzięki temu nasi podopieczni pogłębiają swoją wiedzy o sztuce kulinarnej i nowych trendach w gastronomii - twierdzi Maria Buszczak, szkolny koordynator projektu. 
Po ukończeniu każdego etapu doskonalenia uczniowie i nauczyciele otrzymują zaświadczenia i certyfikaty. Projekt jest wieloletni, a działania rozłożone są w czasie, dlatego z wymienionych form doskonalenia zawodowego skorzysta wielu uczniów Ośrodka.
- Mamy nadzieję, że udział Ośrodka w projekcie wpłynie pozytywnie na jakość kształcenia zawodowego i pomoże absolwentom bez stresu rozpocząć pracę w zawodzie kucharza - dodaje M. Buszczak.

Udostępnij