Podziękowaliśmy naszym rodzinom zastępczym - Powiat Słubicki

Dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, balonowe cuda, bańki mydlane oraz mnóstwo gier i zabaw – to tylko część atrakcji, jakie czekały w sobotę na najmłodszych mieszkańców z naszych rodzin zastępczych.

- Wprawdzie Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodziliśmy 30 maja, ale w tym roku, ze względu na pandemię, nasze spotkanie integracyjne zorganizowaliśmy nieco później. Ale warto było poczekać, bo zabawa była wspaniała – opowiada Anna Gołębiowska, dyrektorka Powiatowego Centrum Rodziny w Słubicach.
Prócz rodzin zastępczych z całego powiatu nie zabrało także wychowanków „Naszej Chaty” w Cybince. A wszystkich przywitał starosta Leszek Bajon.

Po szalonych zabawach na ich uczestników czekał pyszny poczęstunek, wśród którego królowała kiełbasa z grilla, a na deser - lody.
- To był niesamowity dzień! Było tyle fajnych rzeczy, że aż kręciło się w głowie! – śmiali się uczestnicy zabawy. Do zobaczenia za rok!

Spotkanie integracyjne dla rodzin zastępczych z okazji obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbyło się w Rodzinnym Centrum Rozrywki „Uśmiechnięta Planeta” w Kunowicach, które jest partnerem projektu pn. „Aktywna integracja w Powiecie Słubickim”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.