W powiecie słubickim zakończyła się tegoroczna kwalifikacja wojskowa - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

218 kategorii zdrowia „A", 1 kategoria „B”, 22 kategorie „D" i 10 kategorii „E" - tak w skrócie przedstawiają się wyniki tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie słubickim. Rozpoczęła się ona 12

lutego, a zakończyła w piątek, kiedy to w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej odbyło się spotkanie podsumowujące - obecny na nim wicestarosta Leopold Owsiakpodziękował komisji za sprawną pracę.
Kogo obejmowała tegoroczna kwalifikacja wojskowa? 
- Wezwano mężczyzn urodzonych w 1999 roku oraz w latach 1994-1998, którzy nie posiadali określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej - mówi nam Mikołaj Jagła, główny specjalista ds. obronnych i obrony cywilnej w starostwie. To jednak nie wszyscy.
- Kwalifikacją objęto też osoby urodzone w latach 1997-1998, które zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej, kobiety urodzone w latach 1994-1999, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej - wylicza M. Jagła.
Przed Powiatową Komisją Lekarską w Słubicach stawiło się 94,8% wezwanych rocznika podstawowego.

Udostępnij