Ferie wśród książek i wystawa z okazji... Święta Okularnika - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jak wyglądały ferie wśród książek? A może jesteście ciekawi, jak najlepiej obchodzić... Święto Okularnika? Dowiecie się o tym, zapoznając się z koleją porcją wieści, nadesłanych nam przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy

Słubice. Dziękujemy!

- Podczas minionych ferii, dzieci, które chciały twórczo i aktywnie spędzić czas, miały możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez oddział dziecięcy słubickiej biblioteki. W ciągu czterech spotkań, które odbywały się we wtorki i czwartki dzieci miały okazję wykazać się m.in. zdolnościami plastycznymi wykonując: walentynkową kartkę, pracę pt. Zimowe drzewo oraz kukiełki przedstawiające ulubione postaci z książek. Bardzo atrakcyjną formą zajęć okazało się spotkanie z japońskim teatrem obrazkowym Kamishibai. Dzieci z wielkim zaangażowaniem samodzielnie prezentowały bajki za pomocą pięknie ilustrowanych kart z tekstem. 
Podczas każdych zajęć nie zabrakło oczywiście głośnego czytania, gier oraz zabaw ruchowych. 
Miłą niespodzianką dla uczestników „Ferii wśród książek” był występ przedszkolnej grupy teatralnej „Miminki” z Przedszkola Samorządowego nr 1 „Jarzębinka” w Słubicach, pod kierunkiem Marzanny Ossowskiej. Zainspirowani przedstawieniem „Złotowłosa i trzy misie” dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt., „Czym jest teatr?”. 
To były naprawdę fajne ferie… ferie wśród książek!

- Zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy prac plastycznych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach. Prace są efektem konkursu plastycznego pt. „Oczy”, ogłoszonego w ramach programu profilaktycznego Święto Okularnika.
Wystawę można obejrzeć w oddziale dziecięcym słubickiej biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Więcej zdjęć z biblioteki znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.

BPMiG Słubice

Udostępnij