Co uchwalili radni podczas lutowej sesji? - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

O uzyskaniu przez powiat 300 tys. dofinansowania na utworzenie Dziennego Domu Pobytu dla Seniora, a także o powołaniu Powiatowej Rady Seniorów mówił radnym podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu starosta Marcin

Jabłoński
Starosta poinformował także o przyznaniu powiatowi przez zarząd województwa 1 mln zł dofinansowania na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Licealnych w Słubicach (wkrótce napiszemy o tym więcej) oraz o doprowadzeniu do naszych szkół szerokopasmowego internetu (to w ramach projektu "Rozwój e-usług w powiecie słubickim"). 
Ponadto Marcin Jabłoński nazwał sukcesem pierwsze pół roku działalności Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim, przypominając niedawne, uroczyste podsumowanie pierwszego semestru w nowo powstałej placówce.
W dalszej części sesji radni wysłuchali informacji o działalności nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie słubickim w 2017 roku oraz sprawozdań z działalności w ubiegłym roku Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach. Było też sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z kontroli działalności Centrum Usług Wspólnych Powiatu Słubickiego oraz informacja o sprzedanych w 2017 r. nieruchomościach, będących własnością powiatu słubickiego. 
Podjęto uchwały: w sprawie rozpatrzenia skargi na Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2018 - 2020, w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie hipoteką nieruchomości stanowiących własność powiatu słubickiego, w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody, a także w sprawie zmiany uchwały budżetowej powiatu słubickiego na 2018 rok oraz w sprawie zmian w uchwale dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej powiatu słubickiego na lata 2018 - 2026.

Udostępnij