Uwaga! Informacja o pracy Wydziału Komunikacji i Dróg w czasie epidemii - Powiat Słubicki

W związku z trwającym stanem epidemii oraz stosując się do wytycznych w zakresie przemieszczania się i ograniczenia bezpośredniego kontaktu osób informujemy, że Wydział Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Słubicach funkcjonuje na następujących zasadach w ograniczonym zakresie:

- nie są wydawane numerki do rejestracji oraz nie ma możliwości korzystania z umówionego terminu  internetowego.

- załatwiane są tylko sprawy dotyczące pojazdów niezarejestrowanych w RP oraz używanych w ruchu międzynarodowym

- inne sprawy mogą być załatwione, jednak tylko po konsultacji i wskazaniu przez pracowników Wydziału Komunikacji i Dróg

- wydawanie wtórników prawa jazdy, przedłużenie ważności prawa jazdy lub wpis kwalifikacji zawodowych do prawa jazdy jest prowadzone tylko dla kierowców poruszających się w ruchu międzynarodowym.

Jednocześnie informujemy Państwa, że ustawą z dn. 31.03.2020r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 568 z późn. zm.) o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, zostały wydłużone terminy ustawowe (w tym czas na dopełnienie obowiązku zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z UE oraz obowiązku zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu zarejestrowanego w RP) z 30 do 180 dni.

W związku z powyższym apelujemy do mieszkańców aby ograniczyć przemieszczanie się oraz BEZPOŚREDNIE (osobiste) załatwianie spraw w Urzędzie. Przypominamy o możliwości uzyskania informacji e-mailowo lub telefonicznej (95 759 2026) oraz załatwianie spraw korespondencyjnie za pośrednictwem poczty tradycyjnej, a osoby posiadające „profil zaufany” za pośrednictwem platformy e-PUAP lub elektronicznej skrzynki podawczej starostwa.