Uwaga! Starosta Leszek Bajon informuje: można składać wnioski na niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw! - Powiat Słubicki

Czy wiecie, że w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 w gospodarce, starosta może udzielić jednorazowo pożyczki ze środków Funduszu Pracy, na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy?

- Pożyczka może być udzielona do wysokości 5 tys. zł. Udzielanie pożyczek będzie realizowane za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Słubicach – tłumaczy starosta Leszek Bajon.

DLA KOGO
O pożyczkę będą mogli ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r. Wniosek o pożyczkę przedsiębiorca może złożyć do Powiatowego Urzędu Pracy, właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

WYSOKOŚĆ I OPROCENTOWANIE POŻYCZKI
Pożyczka udzielana będzie jednorazowo, do kwoty 5 tys. zł, ze stałym oprocentowaniem w skali roku, które wynosi 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez NBP. Rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji, a okres spłaty pożyczki musi zamknąć się w 12 miesiącach.

MOŻLIWOŚĆ UMORZENIA
Pożyczka wraz z odsetkami będzie umarzana pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r.

SKŁADANIE WNIOSKÓW
Wnioski o pożyczkę należy składać:
- w postaci elektronicznej poprzez platformę praca.gov.pl po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym (złożenie wniosku w ten sposób w znaczny sposób przyspieszy jego rozpatrzenie);
- w przypadku wystąpienia trudności także w postaci papierowej, za pośrednictwem poczty na adres urzędu: ul. Mickiewicza 3, 69-100 Słubice;
- złożyć osobiście w Urzędzie poprzez pozostawienie w miejscu do tego wyznaczonym (skrzynka podawcza umieszczona na parterze przed biurem podawczym, wejście główne do Urzędu).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.pupslubice.pl, można również dzwonić pod nr tel.: 95 758 36 08 od godz. 7:00 do 15:00 (długość oczekiwania na połączenie zależna jest od dostępności pracownika).