Jubileuszowe rozmowy o wspólnej Europie - Powiat Słubicki

- Spotkania takie jak te nie tylko integrują różne środowiska, ale również rodzą pytanie: jak pogodzić narodową tożsamość i być jednocześnie członkiem Unii Europejskiej - mówił dziś, podczas otwarcia dwudziestej edycji międzynarodowej konferencji "Europa XXI wieku", starosta Leszek Bajon.

- Władze państwowe powinny brać przykład z nas, samorządowców, którzy wiedzą, jak integrować się i jak współpracować z naszymi sąsiadami - podkreślał starosta. W Collegium Polonicum towarzyszyli mu m.in.: wicestarosta Robert Włodek oraz burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.
Panowie uhonorowali profesorów Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy niedawno zostali członkami Polskiej Akademii Nauk. Mowa o: prof. UAM dr hab. Andrzeju Stelmachu, prof. UAM dr hab. Tadeuszu Wallasie oraz słubiczance (i członkini Powiatowej Rady Kobiet!) prof. UAM dr hab. Magdalenie Musiał - Karg, która w imieniu całej trójki odebrała od starosty i burmistrza kwiaty. Serdecznie gratulujemy! Jubileuszowa edycja konferencji potrwa do jutra. O przyszłości Europy rozmawiają przedstawiciele wielu krajów, m.in. z Niemiec, Rosji, Czech, Turcji, Palestyny, Cypru, Izraela, Szwecji czy Kazachstanu.