Po raz piętnasty Betlejemskie Światło Pokoju zaświeciło w Słubicach - Powiat Słubicki

W ramach akcji słubiccy harcerze, jak co roku, przekazują symboliczne lampiony mieszkańcom Słubic i Frankfurtu oraz włodarzom obu miast.

Dziś światełko trafiło również do władz powiatu. - W tym roku przedstawiciele naszego hufca odebrali je od austriackich skautów - mówił były komendant hufca Tadeusz Strażewicz, który wspólnie z harcerzami przekazał światełko staroście Leszkowi Bajonowi i przewodniczącemu Rady Powiatu Wiesławowi Kołoszy.
Przypomnijmy: tę pokojową akcję zapoczątkowano w 1986 r. w Austrii. 5 lat później Betlejemskie Światło Pokoju zaczęło grzać także w Polsce i dzieje się tak do dziś.
Światełko pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem, w której płonie wieczny ogień.Naszym harcerzom dziękujemy za pamięć!