Młodzi raz jeszcze uczyli się, jak walczyć z mową nienawiści - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 Skąd się bierze hejt? Dostaliście go w spadku od dorosłych, którzy często używają języka nienawiści. Nie słuchajcie takich osób, kierujcie się własnym rozumem i pamiętajcie, że to wy tworzycie naszą przyszłość - mówił dziś starosta Leszek Bajon, podczas otwarcia kolejnej konferencji "Konflikt - adwokat, prokurator czy mediator?", która, przypomnijmy, z inicjatywy starosty, mediatora i policjantki Sylwii Szary, trenera transpersonalnego Edyty Maliczak, adwokata Marty Tetzlaw - Dering oraz prokuratora Adama Grochoły, odbyła się dziś w Collegium Polonicum.


Prelegenci radzili młodzieży - tym razem z Zespołu Szkół Licealnych oraz Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach - jak walczyć z hejtem i mową nienawiści oraz rozwiązywać różnego rodzaju konflikty, np. za pomocą mediacji.
- Chciałbym, byście wynieśli z tego spotkania umiejętność tolerancji i szacunku wobec innych ludzi, a także walki z hejtem, jeśli się z nim spotkacie - dodał wicestarosta Robert Włodek.
Wykładom przysłuchiwał się także poseł Bogusław Wontor. Nic dziwnego - polityk jest również wiceszefem sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. - Niezależnie skąd i kim jesteśmy, a także z jaką opcją polityczną jesteśmy związani, powinno łączyć nas jedno: brak nienawiści wobec drugiego człowieka. Dlatego spotkania takie jak ta są bardzo ważne - mówił poseł Wontor, który zaraz po konferencji ruszył wraz ze starostą i wicestarostą do kilku średnich szkół w naszym powiecie, by i tam spotkać się z młodzieżą.

Udostępnij